Shkup, padi kundër një personi, trafikoi emigrantë nga Kuba

Shkupi

Shkup, padi kundër një personi, trafikoi emigrantë nga Kuba

Më: 3 shtator 2021 Në ora: 19:04
Foto ilustrim

Ministria e punëve të Brendshme ka njoftuar se është ngritur padi penale kundër një 47-vjeçari me iniciale Sh.S. nga Shkupi pasi dyshohet se ka trafikuar emigrantë.

“I dyshuari më 31 gusht 2021 kishte pranuar 12 emigrantë ilegal nga Kuba me veturën “volkswagen touran” me targa të Shkupit dhe ka organizuar transportin e tyre me katër taksi të ndryshme deri në Gjevgjeli.

Ku shoferi të taksisë nuk ia ka paraqitur gjendjen faktike për statusin e emigrantëve.

Pas ndërmarrje së masave, më 2 shtator 2021 është arrestuar dhe është dërguar për mbajtje në Stacionin policor në Kisella Vodë”, njoftojnë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat