Nesër do të bëhet spërkatje ajrore kundër mushkonjave në Shkup

Shkupi

Nesër do të bëhet spërkatje ajrore kundër mushkonjave në Shkup

Më: 13 shtator 2021 Në ora: 14:32
Foto ilustrim

Qyteti i Shkupit i njofton qytetarët se më 15.09.2021 (e mërkurë) do të fillojë dezinfektimi ajor kundër mushkonjave dhe tokësor në zonën e qytetit të Shkupit.

iformojnë se spërkatja ajrore kundër mushkonjave do të kryhet më 15.09.2021 (e mërkurë) dhe më 16.09.2021 (e enjte), në orët e para të mëngjesit.

Dezinsektimi tokësor i mushkonjave do të bëhet nga 15.09.2021 (e mërkurë) deri më 19.09.2021 (e diel), në periudhën nga 22 deri në orën 03, të nesërmen. Nëse kushtet e motit nuk lejojnë spërkatjen, dezinfektimi ajror do të kryhet ditën e parë pasardhëse, kur kushtet e motit janë të favorshme, në të njëjtën kohë.

Bletarët informohen që të marrin masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve në kohë”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat