Shilegov: Kopshtin Zoologjik të Shkupit do ta shndërrojmë në atraksion rajonal turistik

Shkupi

Shilegov: Kopshtin Zoologjik të Shkupit do ta shndërrojmë në atraksion rajonal turistik

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 17:37
Petre Shilegov

Kryetari aktual i Bashkisë së Shkupit i cili garon sërish në zgjedhjet e 17 tetorit për kryetar të Shkupit, Petre Shilegov sot tha se Kopshti Zoologjik i SHkupit do të shndërrohet në atraksion rajonal turistik.

“Bashkia e Shkupit dhe Kopshti Zoologjik i Shkupit vendosën standarde të reja për cilësi dhe më shumë mirëqenie për kafshët”, tha Shilegov.

Ai shtoi se në vazhdimësi po punohet edhe në edukimin e vizitorëve por edhe në sigurimin e hapësirave me përmbajtje të reja atraktive që tërheqin vizitorë.

Sipas Shilegov, përveç turistëve të brendshëm, Kopshtin Zoologjik të Shkupit e vizitojnë edhe turistë të huaj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat