Moti i keq ka kapluar Shkupin - Bota Sot
Moti i keq ka kapluar Shkupin

Shkupi

Moti i keq ka kapluar Shkupin

Më: 9 qershor 2018 Në ora: 13:34
Ilustrim

tuhitë e rënda të pasuara nga shi i madh kanë goditur kryeqytetin.

Nga EHM, paralajmërojnë reshje më intensive për pasditen në pjesët lindore, ku do të ketë shi më të bollshëm, ndërprerje të energjisë elektrike, era të fuqishme dhe kushte për tu shfaqur edhe në qytetin. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 në 20 gradë celsius, ndërsa maksimalja prej 24 deri në 33 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm i vrenjtur rreth mesditës dhe në pasdite të paqëndrueshme me shi dhe stuhi të dendur. Temperatura do të jetë nga 18 në 29 gradë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...