Mot me vranësira të pakta në bregdetin shqiptar - Bota Sot
Mot me vranësira të pakta në bregdetin shqiptar

Shqipëria

Mot me vranësira të pakta në bregdetin shqiptar

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 09:06
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore.

Në zonat malore do të ketë ngrica, kryesisht në zonat malore. Mjegull / mjegullinë në orët e mëngjesit përgjatë zonave malore dhe ato luginore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8m/sek.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër       2/9 diell re

Kukës    -1/5  diell re

Lezhë    0/10 diell re

Dibër     -2/5 diell re

Durrës  5/13 diell re

Tiranë   2/15 diell re

Elbasan     3/11 diell re

Berat     -1/13 diell re

Vlorë     2/15 diell re

Korçë    -3/6 diell re

Gjirokastër      -2/10 diell re

Sarandë          6/16 diell re. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...