Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme - Bota Sot
Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Shqipëria

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Më: 12 janar 2019 Në ora: 16:26
Foto ilustrim

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore.

Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar.

Adiola Bani:

Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, pasi do të kemi luhatje përsa i përket temperatura me episode dyditore, kjo luhatje vjen si pasojë e tërheqjes së masave ajrore  dhe futjes sërish të tyre në vendin tonë.

Ndërsa pas datës 17 do të kemi një rritje graduale të vlerave termike përsa i përket temperaturave të ajrit duke arritur në vlerat tipike të dimrit -6 gradë celcius në zonat malore, dhe në bregdet 11-12 gradë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...