Parashikimi i motit, e shtunë 2 mars 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e shtunë 2 mars 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e shtunë 2 mars 2019

Më: 2 mars 2019 Në ora: 06:05
Ilustrim

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura paraqiten në zonat Veriore dhe Juglindore të vendit.

Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta e afat-shkurtra shiu e dëbore.

Pasditja dhe nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të jenë dominante në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish lehtë në të dy vlerat duke u luhatur nga 0°C mëngjesi deri në 19°C mesdita.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fort në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...