Zbulohet se kush e furnizon policinë e gardën me helme serbe - Bota Sot
Zbulohet se kush e furnizon policinë e gardën me helme serbe

Shqipëria

Zbulohet se kush e furnizon policinë e gardën me helme serbe

Më: 6 mars 2019 Në ora: 19:27
Foto

Policia shqiptare ka përdorur helme serbe kundër shqiptarëve që kanë dalë në protestë.

Por si kanë hyrë këto helme serbe në Shqipëri.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një denoncim në faqen e tij në Facebook, ku denoncon pikërisht njerëzit që bëjnë tregti me jetën e shqiptarëve.

Denoncimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Ja kush furnizon Edvinin me lende helmuese te ushtrise se Beogradit!

Miq, denoncohet furnizimi i narkopolicise me lende helmuese luftarake te ushtrise serbe nga banda e 97-tes e Gjolek Malaj dhe perdorimi i paramilitareve te tij per te hedhur bombat mbi demostruesit.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Duke perjetuar ngjarjet e fundit ku ne gjykimin tim forca paramilitare te Gjolek Malaj jane bere njesh me Garden e republikes, shpreh indinjaten e perpiqem te ndihmoj sa mundem ne kete kundervenje.

Une kam prova te besueshme ne gjykimin tim se materialet jane furnizime nga MSSC (MILITARY SYSTEM SUPPLY COMPANY) nje komapni e Emiljano Duashaj antar i bandes se Gj. Malaj ne ngjarjet e vitit 97. Dyshoj qe edhe hedhja e bombave serbe te furnizuara nga vete banda e Gjolek Malaj direkt ne trupin e drejtuesve te opozites eshte e njerezve te tij.Gjithe te mirat e ne konfidence…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat