Përkeqësimi i motit: priten dy ditë me stuhi dhe det 7 ballë - Bota Sot
Përkeqësimi i motit: priten dy ditë me stuhi dhe det 7 ballë

Shqipëria

Përkeqësimi i motit: priten dy ditë me stuhi dhe det 7 ballë

Më: 9 mars 2019 Në ora: 15:16
Foto ilustrim

Pavarësisht ardhjes së stinës së pranverës, më datë 12-13 mars, moti do të përkeqësohet.

Kështu njoftoi sot, Drejtoria e Përgjithshme Detare. Bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim verilindje dhe forca e detit do të jetë 7 shkallë Boufort.

Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike, u kërkohet bashkëpunimi të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port dhe rritjen e gadishmërisë së ekuipazhit në mjetet lundruese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...