Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 21 mars 2019 Në ora: 09:10
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare deri në orët e mesditës dhe më të theksuara në relievet malore në Lindje të vendit.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje  me shpejtësi 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare të detit Jon erë me rrahje dhe shpejtësi deri në 15-20m/s, përcjell ATSH.

Temperatura minimale do të shënojë 5 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë 24 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...