"Para, alkool dhe muzikë", shqiptarët "party" në qelitë e burgut të Koridhalos - Bota Sot
"Para, alkool dhe muzikë", shqiptarët "party" në qelitë e burgut të Koridhalos

Shqipëria

"Para, alkool dhe muzikë", shqiptarët "party" në qelitë e burgut të Koridhalos

Më: 23 mars 2019 Në ora: 20:22
Foto

Burgu famëkeq i Koridhallos në Greqi nuk është vetëm burgu që u merr jetën shqiptarëve por edhe ku këta të fundit bëjnë "jetë luksi" edhe pse brenda katër mureve.

Mediat greke kanë publikuar foto dhe video të të burgosurve shqiptarë në qelitë e burgut ku ata shfaqen  duke shikuar tv me satelit, duke kërcyer dhe duke pirë alkool ndërsa dëgjojnë muzikë dhe numërojnë tufa me para.

E gjithë skena e tyre është transmetuar live në facebook, ndërsa nuk kanë munguar komentet nga miqtë, të afërmit apo edhe familjarët e tyre teksa i kanë ndjekur.

Veprimi ka vënë në lëvizje autoritetet e burgjeve greke si dhe Ministrin e Drejtësisë, Michael Kalogerou,  i cili ka kërkuar shtrëngimin e masave për të burgosurit dhe ndalimin e mjeteve të paligjshme brenda ambienteve të burgjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...