Itali, shqiptari arrestohet për festën e Pashkëve - Bota Sot
Itali, shqiptari arrestohet për festën e Pashkëve

Shqipëria

Itali, shqiptari arrestohet për festën e Pashkëve

Më: 20 prill 2019 Në ora: 17:16
Ilustrim

Një 31-vjeçar shqiptar u arrestua për festën e Pashkëve në zonën Mirafiori në Torino. Ai akuzohet për mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve si dhe për vjedhje.

Gjatë kontrollit në banesë policia i gjeti një pistoletë SIG Sauer të kalibrit 7.65 dhe tre karikatore me 28 plumba.

Po ashtu karabinierët kanë arrestuar edhe tre të rinj nga Gana, të cilëve iu sekuestruan dhjetëra doza heroinë dhe kok

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...