Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit - Bota Sot
Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit

Shqipëria

Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit

Më: 22 prill 2019 Në ora: 08:25
Pupëza, Kamenicë, Kosovë. Prill 2019, nga Arian Mavriqi.

Fillimi i javës, dt 22 prill 2019, moti do të jetë me vranësira mesatare deri tëdendura dhe reshje  me intesitet të ulët në të gjithë vendin. Era do të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/18°C 

Zonat e  ulëta   10/23°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...