Gati për të nisur shirat, pritet ulja e temperaturave - Bota Sot
Gati për të nisur shirat, pritet ulja e temperaturave

Shqipëria

Gati për të nisur shirat, pritet ulja e temperaturave

Më: 29 prill 2019 Në ora: 07:55
Flamingo në Divjakë, prill 2019

Fillimi i javës, 30 prill  moti do të jetë  me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave të cilat do të shoqërohen me rreshje shiu në zonat malore pjesërisht dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtimVeriperëndim(NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jene me rënie graduale. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         13/28°C 

Zonat e ulëta           16/30°C

Zonat bregdetare    16/29°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat