“Borchardt, turp të kesh”, lihet e lirë aktivistja e LSI-së - Bota Sot
“Borchardt, turp të kesh”, lihet e lirë aktivistja e LSI-së

Shqipëria

“Borchardt, turp të kesh”, lihet e lirë aktivistja e LSI-së

Më: 15 maj 2019 Në ora: 12:02
Ana Azizaj

Policia e Tiranës ka lënë të lirë studenten Ana Azizaj, e shoqëruar lidhur me parullën fyese ndaj ambasadorit të OSBE, Bernd Borchardt, në banesën e tij.

Në parullën gjatë protestës së opozitës të shtunën mbrëma, shkruhej “Borchardt shame on you” (Borchardt, turp të kesh).

Gjatë marrjes në pyetje, e reja ka mohuar që të ketë qenë ajo autorja e parullës, por ka pranuar se ka qenë bashkë me një grup të rinjsh poshtë banesës së ambasadorit.

Kujtojmë se Veizi është aktiviste e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe e angazhuar vazhdimisht në valën e protestave.

Shoqërimi i saj u bë pas pamjeve filmike të siguruara nga policia, ndërkohë që janë identifikuar edhe persona të tjerë të përfshirë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...