Sondazhi / Cili politikan është më i sinqertë? Ja si përgjigjen shqiptarët - Bota Sot
Sondazhi / Cili politikan është më i sinqertë? Ja si përgjigjen shqiptarët

Shqipëria

Sondazhi / Cili politikan është më i sinqertë? Ja si përgjigjen shqiptarët

Më: 16 maj 2019 Në ora: 06:22
Edi Rama dhe Sali Berisha

Cilët nga figurat politike janë me të sinqerta në deklarimet e tyre publike?

Shqiptarët e intervistuar nga GPF Inspiring Research, janë përgjigjur duke thënë se më i sinqertë në deklarimet publike duket kryeministri Edi Rama, me 42.5 %, pas tij ish-kryeministri Sali Berisha me rreth 29 %, Lulzim Basha vetëm me 10,2 %, ndërsa bie në sy se 4.8 % e përgjigjeve janë edhe për deputeten Rudina Hajdari, kryetare e grupit parlamentar demokrat.

Përqindjen më të ulët të sinqeritetit në deklarimet publike e ka presidenti Ilir Meta me 2.1 %.

Image

Bie në sy se lideri demokrat dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kanë një rritje të vogël në përqindje sa i përket sinqeritetit, krahasuar me rezultatet e sondazhit të 13 marsit të këtij viti. Nga ana tjetër, ish-kryeministri Sali Berisha ka një rënie drastike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...