Sejamini përplaset me nënkryetaren e Parlamentit: Bllokuat drejtësinë! - Bota Sot
Sejamini përplaset me nënkryetaren e Parlamentit: Bllokuat drejtësinë!

Shqipëria

Sejamini përplaset me nënkryetaren e Parlamentit: Bllokuat drejtësinë!

Më: 4 korrik 2019 Në ora: 22:16
Neritan Sejamini

Neritan Sejamini, është përplasur në panelin e emisionit të Open të Eni Vasilit me nënkryetaren e Parlamentit dhe deputeten e PS-së, Vasilika Hysi.

Sejamini tha se mazhoranca ka lënë vendin pa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykatë të lartë, ndërkohë që ka kapur drejtësinë.

Kurse Hysi deklaroi se vonesat në implementimin e reformës në drejtësi janë pikërisht manovra për të bllokuar reformën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...