Basha uron myslimanët: Gëzuar Festën e Sakrificës, zoti ju faltë mirësi - Bota Sot
Basha uron myslimanët: Gëzuar Festën e Sakrificës, zoti ju faltë mirësi

Shqipëria

Basha uron myslimanët: Gëzuar Festën e Sakrificës, zoti ju faltë mirësi

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 09:56
Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uron të gjithë besimtarët myslimanë Gëzuar Kurban Bajramin. 

"Të dashur vëllezër dhe motra besimtarë myslimanë, ju uroj nga zemra Gëzuar Festën e Sakrificës, këtë kremtim të shenjtë të fuqisë së besimit tek Krijuesi. Zoti ju faltë mirësi, mbarësi dhe shëndet ju dhe familjeve tuaja dhe Zoti e bekoftë Shqipërinë e shqiptarët kudo ku janë", shkruan Basha në rrjetet sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...