Turistët spanjollë sulmohen nga pronari i një lokali, u larguan sepse s’u pëlqeu shërbimi - Bota Sot
Turistët spanjollë sulmohen nga pronari i një lokali, u larguan sepse s’u pëlqeu shërbimi

Shqipëria

Turistët spanjollë sulmohen nga pronari i një lokali, u larguan sepse s’u pëlqeu shërbimi

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 16:13
Sarandë

Një furgon me turistë spanjollë është sulmuar në Borsh, të Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të enjteje, ku mësohet se turistëve spanjollë nuk i ka pëlqyer shërbimi në një lokal dhe kanë tentuar të largohen.

Paraprakisht bëhet e ditur se furgoni i turistëve është ndjekur nga pronarët e lokalit, të cilët kanë goditur me grushte turistët dhe drejtuesin e mjetit.

Më pas kanë nxjerre armë të ftohta dhe kanë tentuar t’i godasin. Ata kane thyer xhamin e furgonit, i cili ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes.

Sipas Ora news furgoni ka arritur të largohet deri në vendin e quajtur Volloder ku është pikasur nga një furgon i FNSH, i cili ka dhënë ndihmën e parë.

Forca të shumta të policisë së Himarës, Sarandës dhe FNSH janë vënë në ndjekje të autorëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...