E pabesueshme/ 15-vjeçari ‘mbytet’ në plazhin e Velipojës, por kthehet përsëri në jetë - Bota Sot
E pabesueshme/ 15-vjeçari ‘mbytet’ në plazhin e Velipojës, por kthehet përsëri në jetë

Shqipëria

E pabesueshme/ 15-vjeçari ‘mbytet’ në plazhin e Velipojës, por kthehet përsëri në jetë

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 23:24
Rodens Lesha

Një ngjarje e rëndë është shmangur sot në plazhin e Velipojës, aty ku një 15 vjeçar u nxor pa shenja jete nga uji.

Por falë ndërhyrjes të vrojtuesit të plazhit duke e rianimuar dhe më pas e ka transportuar atë për në qendrën më të afërt shëndetësore, i riu ka mundur të mbijetojë.

“Një tjetër jetë e shpëtuar sot pasdite në Plazhin e Velipojes. Falë ndërhyrjes së shpejtë të Vrojtuesit Rodens Lesha, i riu E.H i moshes 15-vjeç është nxjerre menjëherë nga deti pa shenja jete.

Image

 

Rodensi i ka dhëne ndihmën e parë duke e rianimuar dhe me pas, pasi ka arritur t’i ktheje shenjat e jetës e ka transportuar të riun pa humbur kohë drejtë qendrës ambulatore me të afërt.

Falë Zotit dhe ndërhyrjes se menjëhershme të Rodensit djali 15-vjeçar është nën kujdesin e mjekeve dhe jashtë rrezikut për jetën. Faleminderit Rodens, Zoti ta shpërbleftë!” shkruan Federata Shqiptare “Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat