Agron Duka: Shqiptarët nuk e mbështesin një pakt Rama-Basha - Bota Sot
Agron Duka: Shqiptarët nuk e mbështesin një pakt Rama-Basha

Shqipëria

Agron Duka: Shqiptarët nuk e mbështesin një pakt Rama-Basha

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 21:42
Agron Duka

Sipas Agron Dukës, kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste, kriza politike nuk mund të zgjidhet me një marrëveshje individuale midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

“Nuk duhet të flasim për një pakt midis individëve, por duhet një pakt opozitë-pozitë. U bë një pakt Rama-Basha dhe e pamë çfarë ndodhi në zgjedhjet e 2017”, tha Duka në emisionin “Open” në Top Channel.

Duka theksoi se “një pakt Rama-Basha nuk e mbështesin jo vetëm demokrat, por të gjithë shqiptarët.”

Kreu i PAA-së u shpreh se nga një marrëveshje midis kryeministrit dhe kryeopozitarit nuk do të goditeshin vetëm partitë e vogla, por do të dëmtohen të gjithë qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...