“Turp vendi ndodhet në emergjencë, kryeministri largohet” - Bota Sot
“Turp vendi ndodhet në emergjencë, kryeministri largohet”

Shqipëria

“Turp vendi ndodhet në emergjencë, kryeministri largohet”

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 09:40
Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shkruan se kur vendi ndodhet në emergjencë për shkak të tërmeteve kryeministri Rama ia mbath jashtë tij.

Sipas Vasilit ky është një skandal dhe shqiptarët duhet të marrën në dorë fatet e veta.

Reagimi i plotë

Kryeministri ja mbathi! Iku iku? Turp,turp,turp.

Dje ne darke ne ora 22.30,pas nje “vizite”, sa per te shplare gojen, prej rreth 20 oresh ne Shqiperi, Edi Rama braktis vendin.

Edi Rama largohet ne kulmin e emergjences civile qe shkaktoi termeti 7.5 balle.

Per shkak te nje katastrofe te tille jane me te shqetesuar per Shqiperine lideret europiane se sa Edi Rama vete.

Ne vend te shpallte Emergjencen civile dhe te qendronte ne krye te situates Edi Rama beri shoë lart e poshte ne ERTV dhe te gjithe mediat pa dinjitet qe pranojne te trasmetojne me siglen ereqelbur te tij.

Turp te tille Shqiperia nuk ka pare dhe nuk ka per te pare.

Edi Rama iku,iku dhe la vendin ne balte ne momentin me te rende,e la Shqiperine ne duart e shtetit te shkaterruar dhe te paafte qe u ka lene shqiptareve ne kurriz.

Shqiptare merrni ne dore fatet tuaja pasi Shqiperia eshte pa kryeminister, pa qeveri, pa shtet,pa parlament ka thjesht dhe vetem nje bande grabitqaresh puthadoresh te krimit dhe karagjozesh televizive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...