Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin - Bota Sot
Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Shqipëria

Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 22:37
Andi Bushati

Analisti Andi Bushati në Open në Top Channel tha se në qoftë se qeveria do të merrte parsys atë letrën e Metës nuk do të kishim kaq shumë viktima.

Unë shikova debatin e të hënë që u zhvillua me zv-ministrin Shkreli këtu në Open dhe nuk e mora vesh në qoftë se tek pallati i shembur në Thumanë u dha leje për të qëndruar brenda apo jo.

Unë iu ktheva letrës së Mets kus qeshëm të gjithë dhe ku qeveria na bëri shoë që na u çmend presidenti. Përtej faktit që aty na parashikohej për një tërmet letra në brendësi kishte fakte racionale. Aty shkruanin hajde ulemi në një tryezë për të folur a kemi kapacitete për të përballuar situata të tilla- tha Bushati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat