Pas disa ditëve të nxehta ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për nesër - Bota Sot
Pas disa ditëve të nxehta ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për nesër

Shqipëria

Pas disa ditëve të nxehta ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për nesër

Më: 20 maj 2020 Në ora: 22:47
Ilustrim

Ditën e nesërme vendi ynë do të karakterizohet nga vransëria të cila do të sjellin dhe reshje shiu.

Më të theksuara do të jenë reshjet në zonat jugore por gjatë orëve të mbrëmjes moti do të përmirësohet gradualisht.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat 9°C deri në 27°C.                           

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 - 55 km/h nga drejtimi verilindor-veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 5 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat