Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik - Bota Sot
Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Shqipëria

Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 21:46
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.

Telegrami i Metës:

I dashur President Mattarella,

Jam shume i trishtuar nga humbja e jeteve si pasoje e ngjarjes tragjike ne qytetin e Genovas.

Ne keto momente te veshtira jam prane jush, prane popullit mik italian, qytetareve te Genovas dhe te gjitha familjeve te lenduara nga kjo fatkeqesi.

Ngushellimet e sinqerta dhe solidariteti im e i popullit shqiptar per familjet e viktimave dhe urimi i sinqerte per nje sherim te shpejte per te lenduarit e kesaj katastrofe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...