Rikthehet dielli dhe rritja e temperaturave në Shqipëri - Bota Sot
Rikthehet dielli dhe rritja e temperaturave në Shqipëri

Shqipëria

Rikthehet dielli dhe rritja e temperaturave në Shqipëri

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 10:10
Ilustrim

Kete te enjte moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare në zonat malore dhe jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max

 Zonat  malore         14/28°C 

Zonat e  ulëta           15/31°C

Zonat  bregdetare   19/30°C 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat