Aksion i policisë në Mallakaster, ndalohen dy persona të shpallur në këekim. Emrat - Bota Sot
Aksion i policisë në Mallakaster, ndalohen dy persona të shpallur në këekim. Emrat

Shqipëria

Aksion i policisë në Mallakaster, ndalohen dy persona të shpallur në këekim. Emrat

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 09:18
Policia e Mallakastërës

Policia e Mallakastërës ka arrestuar dy persona që ishin shpallur në kërkrim nga organet e drejtësisë.

Keto arrstime janë bërë pas disa aksioneve të befasishme të policisë së shtetit në këtë zonë të vendit.

Janë ndaluar nga policia shtetasit

1.Fatmir Merkaj, 26 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga DVP Fier për veprën penale "Tentativë vrasje", për të cilën Gjykata e ka dënuar me 6 vite burgim.

Dhe  shtetasi. Muharrem Saliaj, 65 vjeç, banues në Fier.

Ja njoftimi i plotë i policisë për aksionin:

Operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Policia e Mallakastrës dhe DVP Fier të mbështetur nga FNSH, kanë bërë kontrolle të befasishme në lokale e akse rrugor për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Si rezultat i kontrolleve policia kap dhe ndalon dy të kërkuar.

Po si rezultat i kontrolleve, janë shoqëruar për verifikim 8 shtetas me precedentë penalë në fushën e krimeve ndaj jetës e pronës.

Në vijim të zbatimit të planit të masave për "Kapjen e personave në kërkim dhe parandalimin e ngjarjeve kriminale", policia e Mallakastrës e mbështetur nga FNSH kanë bërë të mundur kapjen e 2 shtetasve të shpallur në kërkim.

Konkretisht u ndaluan shtetasit:

1.Fatmir Merkaj, 26 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga DVP Fier për veprën penale "Tentativë vrasje", për të cilën Gjykata e ka dënuar me 6 vite burgim.

Në datën 20.08.2016, në fshatin Kutë, për motive të dobëta ka tentuar të vrasi me armë zjarri shtetasin T.A, 40 vjeç.

2.Muharrem Saliaj, 65 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas u ndalua për llogari të DVP Gjirokastër pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale "Trafikim i lëndëve narkotike", për të cilën Gjykata ka dhënë masën e sigurisë "Arrest me burg".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera