Ditmir Bushati reagon pas dorëheqjes së Nikos Kotzias - Bota Sot
Ditmir Bushati reagon pas dorëheqjes së Nikos Kotzias

Shqipëria

Ditmir Bushati reagon pas dorëheqjes së Nikos Kotzias

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 23:05
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati reagoi në lidhje me dorëheqjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati reagoi në lidhje me dorëheqjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Përmes një shënimi në Twitter, Bushati falënderoi ish-kryediplomatin grek për kontributin që ka dhënë për çështjet që lidhen me Shqipërinë.

“Ka pak gëzime në këtë profesion, por ato më të çmuara rrjedhin nga bashkëpunimi i vërtetë dhe një frymë kolegjialiteti. Faleminderit @NikosKotzias për përpjekjet tuaja në hapjen e përbashkët të një faqe të re të bashkëpunimit, besimit dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore midis vendeve tona” –shkruan Bushati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat