Meta firmos shkarkimin e Fatmir Xhafajt - Bota Sot
Meta firmos shkarkimin e Fatmir Xhafajt

Shqipëria

Meta firmos shkarkimin e Fatmir Xhafajt

Nga: A.M. Më: 27 tetor 2018 Në ora: 13:48
Fatmir Xhafaj

Mediat shqiptare njoftojnë se Presidenti Ilir Meta firmos dekretin e shkarkimit të Fatmir Xhafajt 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka dhënë lajmin për dorëheqjen e ministrit Xhafaj .

Postimi i plotë:

Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar.Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në krye të Punëve të Brendshme.Traseja është e shtruar.Tani duhet rritur shpejtësia dhe duhen arritur rezultate edhe më domethënëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...