Samiti rajonal i sigurisë në Tiranë - Bota Sot
Samiti rajonal i sigurisë në Tiranë

Shqipëria

Samiti rajonal i sigurisë në Tiranë

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 10:23
Samiti rajonal në Tiranë

Sot në Tiranë mbahet samiti rajonal për siguri dhe interkonekcion.

Qëllimi i Samitit, ku do të marrin pjesë krerët e shteteve dhe të Qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimorë dhe nga Mediterani është identifikimi i sfidave të shteteve dhe zgjidhje për rajon më të sigurt, paqedashës dhe ekonomikisht të zhvilluar, njoftojnë nga Qeveria.

Samiti do të hapet nga kryeministri i Shqipërisë dhe i Izraelit, Edi Rama dhe Benjamin Natanjahu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...