Meta takon Fleckenstein: Vetëm reforma e vërteta do çojnë drejt hapjes së negociatave - Bota Sot
Meta takon Fleckenstein: Vetëm reforma e vërteta do çojnë drejt hapjes së negociatave

Shqipëria

Meta takon Fleckenstein: Vetëm reforma e vërteta do çojnë drejt hapjes së negociatave

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 17:34
Meta takon Fleckenstein

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka takuar këtë të premte eurodeputetin e njëkohësisht raportuesin për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ku është diskutuar mbi reformat dhe negociatat drejt BE-së.

Meta e ka bërë njoftimin e tij të shkurtër në rrjetet sociale, ku është shprehur se vetëm reformat e vërteta në drejtësi mund të çojnë Shqipërinë drejt anëtarësimit në BE, një mesazh ky që duket sikur është në adresë të qeverisë, me kreun e të cilit Presidenti ka patur një përplasje ditët e fundit në lidhje me çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme.

STATUSI I METËS:

Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vërteta në fushën e sundimit të ligjit do të çojnë drejt çeljes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...