Viti i Skënderbeut, Presidenti Meta nis vizitën zyrtare te Arbanasit e Zarës në Kroac - Bota Sot
Viti i Skënderbeut, Presidenti Meta nis vizitën zyrtare te Arbanasit e Zarës në Kroac

Shqipëria

Viti i Skënderbeut, Presidenti Meta nis vizitën zyrtare te Arbanasit e Zarës në Kroac

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 17:39
Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarovi?

Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarovi?, Arbanasit e Zarës, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Heroit tonë, Gjergj Kastriotit, Skënderbeut.

Gjatë kësaj vizite zyrtare, Presidenti i Republikës do të zhvillojë një takim me Presidenten kroate, do të vizitojë bashkësinë e Arbanasve të Zarës si dhe do të takohet me autoritetet vendore të Zadarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...