Nxënësja nga Prishtina që shet pikturat për të blerë ilaçe

Sociale

Nxënësja nga Prishtina që shet pikturat për të blerë ilaçe

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 10:05
Pamje nga videoja

Një nxënëse nga Prishtina, Yllka e cila vuan nga sëmundja e rrallë, ‘Fibroza Cistike’ pikturon dhe i shet ato për të blerë medikamente.

Ilaçet që ajo përdorë kushtojnë mijëra euro dhe mund të blihen vetëm jashtë Kosovës.

“Çdo të hollë që e kam marrë prej pikturave nëna m’i ka siguuar veç për terapi. Terapia mujore shkon deri në një mijë euro.”, u shprehë ajo në një intervistë për Radio Evropa e Lirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat