Xhemile Ibishi ka nevojë për ndihmën tuaj

Sociale

Xhemile Ibishi ka nevojë për ndihmën tuaj

Më: 27 korrik 2020 Në ora: 16:14
Foto ilustrim

Xhemile Ibishi, ka mbetur e palëvizhme që disa muaj.

Ajo jeton në Fushë Kosovë dhe merr vetëm ndihmë sociale prej 75 eurosh në muaj.

Xhemilja vuan edhe nga sëmundje të tjera: Zemra dhe veshkët.

Sipas familjes ajo për shkak të pamundësisë për të lëvizur nuk po mundet të kryejë pothuajse asnjë vizitë tek mjeku.

Mjekët e vizitojnë atë në shtëpi herë pas herë.

Image

Familjarët thonë se ajo edhe për shkak të problemit që ka me peshën nuk do të mund të kryejë ndonjë intervenim mjekësor.

Ata të cilët kanë mundësi të kapin ndonjë kontribut për shërimin e saj mund ta bëjnë duke kontaktuar këta numra të telefonit.

Bedriu – 045/981-827.

Qamilja – 049/ 590 – 192.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat