Fatjona Kurmehaj ka nevojë për ndihmë - Bota Sot
Fatjona Kurmehaj ka nevojë për ndihmë

Sociale

Fatjona Kurmehaj ka nevojë për ndihmë

Më: 17 shkurt 2018 Në ora: 19:44
Fatjona Kurmehaj

Fatjona  Kurmehaj, (lindur me 08.07.1997) nga Strellxi i Deçanit, studente e Universitetit "Haxhi Zeka" në Pejë, është Diagnostifikuar me sëmundjen "LEUKEMI  ACUTE", e që kerkon trajtim mjekësor emergjent jashtë vendit. 
Edhe pse Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, është e pamundshëm shërimi i saj, ngase kërkohen rreth 80 mijë euro, për trajtimin mjekësor. 

Familja e Fatjonës, nuk ka kushte që do mund siguron e mbulon këtë shumë, ndaj është e shtyrë të kërkon përkrahjen e boznesëve dhe vullnetmirëve, që vajza e tyre, të vazhdon jetën sikurse moshatarët e saja. 

Për çdo informatë shtesë, mund të kontaktoni 045642070 ; 049267477, ose këtë Xhirollogari Bakare, 1706003028791596, NLB Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat