Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë - Bota Sot
Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë

Speciale

Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë

Më: 2 maj 2018 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Kompania Singapor Airlines do të vendosë linjën e re të fluturimeve të pandërprerë në botë ndërmjet SHBA-së dhe Azisë.

Aeroplanët e kësaj kompanie do të fluturojnë në linjën  Singapor-Nju Jork, ndërsa fluturimi do të zgjasë rreth 19 orë.  

Rekordin aktual e mban Qatar Airways, me fluturimin nga Auckland në Zelandë të Re deri në Doha në Katari, në kohë zgjatje prej 18 orësh.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera