Trimat e Kosovës drejt Tokios

Sporti

Trimat e Kosovës drejt Tokios

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 12:33
Trimat e Kosovës drejt Tokios

Kombëtarja e Kosovës në karate, ka udhëtuar për Tokio te Japonisë, Karate1 Premier League - Tokyo 2019, garë shumë te rëndësishme për arritjen e normës olimpike, ku Kosova do të jetë në mesin 79 të botes shteteve me 649 garues.

“Ekspedita e kosovarëve përbëhet nga përzgjedhësi Ylber Syla, si dhe garuesit femër: Fortesa Orana + 68, meshkujt Herolind Nishevci + 84 kg, Elhami Shabani -75 kg dhe kg,  Alvin Karaqi – 84 kg. Vlen te ceket se konkurrenca është shumë e madhe ku marrin pjesë vetëm 100 garuesit me te mirë te botes në çdo kategori.

Garat zhvillohen ne kata dhe kumite ku Kosova paraqitet vetëm në kumite.


Gara do te mbahet nga data 6 deri 8 shtator 2019 në Tokio te Japonisë”, bëhet e ditur nga FKK-ja. Trimat e Kosovës drejt Tokios, synojnë medalje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat