Apple Watch 5: Rrjedhin imazhet e para të pajisjes së ardhshme

Teknologji

Apple Watch 5: Rrjedhin imazhet e para të pajisjes së ardhshme

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 18:37
Apple Watch 5

Apple u kthye në vendin e parë në podiumin e orëve të mençura dixhitale, me Watch Series 4 në vitin 2018.

Kjo seri erdhi me një model të përmirësuar, ekran më të madh, parashikimin e rënies dhe aftësinë për të bërë një EKG.

Kjo e fundit i bëri të qarta qëllimet e Apple për Watch – ndërsa është një mënyrë e zgjuar dhe e përshtatshme për të kontrolluar njoftimet e telefonit tuaj dhe madje të bëni thirrje, përqendrimi i pajisjes është në shëndetin dhe fitnesin.

Kështu, nënkuptohet që Seria 5 duhet të ketë EKG (dhe potencialisht më shumë tipare të reja shëndetësore) që nga dita e parë.

Pritet që një përqendrim në shëndetin dhe palestrën të vazhdojë për Apple Watch Series 5, i cili do të nisë së bashku me një sërë iPhone të rinj në një nga ngjarjet e mëdha mediatike të Apple në Shtator.

Megjithëse Apple ende nuk ka për të thënë kur do të lansohet seria e re Watch 5 – ose me të vërtetë që një pajisje e tillë ekziston – ne mund të marrim një supozim mjaft të mirë.

Apple njoftoi Watch-in e fundit në ngjarjen e tij të lansimit të iPhone në Shtator 2018. Para kësaj, Watch Series 3 arriti në ngjarjen iPhone në Shtator 2017.

Image

Imazhi i ri për Watch 5 u ngarkua në një llogari private në Instagram, por u shpërnda shpejt nga SlashLeaks.

Imazhi tregon një Apple Watch me informacion në lidhje me programin dhe modelin e shfaqur në ekran.

Sigurisht, është e rëndësishme të mbani mend që ky imazh mund të jetë i manipuluar me Photoshop, veçanërisht pasi pritet që Apple Watch Series 5 të duket identik me serinë aktuale Apple Watch 4.

Në vend të ndryshimeve kryesore të dizajnit fizik, pritet që Apple do të lansoj modele titani dhe qeramike të serisë 5, dhe do të përqendrohet kryesisht në përmirësimet e softuerit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat