Shfrytëzuesit e Slack tani mund ta errësojnë sfondin edhe kur e përdorin në kompjuter

Teknologji

Shfrytëzuesit e Slack tani mund ta errësojnë sfondin edhe kur e përdorin në kompjuter

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 00:57
Foto ilustrim

Në një prej shërbimeve më të mëdha në internet, Slack tani ofrohet edhe mundësia e errësimit të ekranit, kur përdoret në kompjuter apo laptop.

Të interesuarit për këtë ndryshim, duhet të shkojën në anën majtë të pjesës së sipërme të monitorit dhe të kërkojnë Preferences, kur të kenë klikuar në të të kërkojnë Themes dhe të zgjedhin formën që duan.

Ky sistem shumë i kërkuar, thuhet se së shpejti do të jetë i mundur edhe për shfrytëzuesit e OS.

Image

Meqenëse ishte pëlqyer shumë në aplikacion për telefon, u kërkuar që të bëhej edhe në desktop.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat