Ndjekja e hakerëve: Loja me rrezik e macës dhe miut

Teknologji

Ndjekja e hakerëve: Loja me rrezik e macës dhe miut

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Kompanitë e sigurisë kibernetike janë një objektiv kryesor i hakerëve, shpesh nga grupe me bazë në vendet autoritare.

Avast është bërë një lojtar kryesor për të mbrojtur qytetarët nga keqpërdorimi i teknologjisë, duke gjurmuar hakerët, natën dhe ditën, nga "Dhoma e kërcënimit" që gjendet në Pragë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat