MacBook Pro 16 inç mund të lansohet nesër, në çmim prej 2,399 dollarëve - Bota Sot
MacBook Pro 16 inç mund të lansohet nesër, në çmim prej 2,399 dollarëve

Teknologji

MacBook Pro 16 inç mund të lansohet nesër, në çmim prej 2,399 dollarëve

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 15:23
MacBook Pro 16 inç

Më herët sot, dolën thashetheme që thanë se Apple po jepte njoftime private dhe përvoja praktike për disa konsumator të zgjedhur.

Pajisja e paraqitur mund të ishte MacBook Pro i ri 16 inç, por nuk kishte asnjë konfirmim.

Tani, ka ardhur informacion i ri mbi datën e lansimit të kompjuterit dhe çmimit të mundshëm.

Sipas raportit të fundit nga Bloomberg, MacBook Pro i ri 16 inç do të lansohet nesër, dhe do të fillojë me 2.399 dollarë.

Ky version i ri do të zë vendin e 17-inç MacBook Pro, dhe do të kushtojë pothuajse njëjtë me modelin aktual 15-inç.

Do të përfshijë gjithashtu një tastierë më kompakte dhe praktike. Tani na mbetet vetëm të presim deri nesër për të parë nëse ky informacion është i vërtetë, apo thjesht një thashetheme tjetër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat