Disa fakte që duhet t’i dini rreth rrjetit “5G” - Bota Sot
Disa fakte që duhet t’i dini rreth rrjetit “5G”

Teknologji

Disa fakte që duhet t’i dini rreth rrjetit “5G”

Më: 23 janar 2020 Në ora: 11:53
Foto ilustrim

“5G” është gjenerata e pestë e teknologjisë celulare. Kjo gjeneratë do të mbajë të dhëna me shpejtësi 10 deri 100 herë më shpejt se rrjeti aktual.

Ajo funksionon si një rrjet “Wifi”, duke bërë të mundur lidhjen e shumë pajisjeve në të njëjtën kohë për shkak të shpejtësisë më të lartë të transferimit të të dhënave.

Së pari është lansuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në gjysmën e dytë të vitit 2018 dhe u përhapë më shumë përgjatë vitit 2019. Teksa ky rrjet po planifikohet të jetë në dispozicion rreth botës këtë vit.

Në këtë artikull mund të njoftoheni me disa fakte rreth “56”, ku të gjitha këto efekte janë të pranishme brenda kufirit të pranueshëm të rrezatimit elektromagnetik.

“5G” ndikon në shëndetin riprodhues,

Ky rrjet ndikon në dëmtimin e qelizave,

Shkakton probleme të zemrës,

“5G” shkakton kancer,

Rrit mykun toksik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat