Përdoruesit e TikTok u panikuan të enjten pas problemeve me programin - Bota Sot
Përdoruesit e TikTok u panikuan të enjten pas problemeve me programin

Teknologji

Përdoruesit e TikTok u panikuan të enjten pas problemeve me programin

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 12:50
Ilustrim

TikTok tregoi se shumë video kishin zero pëlqime.

Llogaria zyrtare e ndihmës TikTok bëri një tweet se ishte “i vetëdijshëm se disa përdorues po përjetojnë çështje aplikacioni, duke punuar për të rregulluar shpejt gjërat”.

Kompania tani thotë se çështja është zgjidhur.

“Më herët sot, disa prej përdoruesve tanë përjetuan çështje të aplikacionit rreth njoftimeve, shfaqjes së pëlqimeve dhe numërimit të shikimeve dhe probleme gjatë ngarkimit të videove në disa faqe të aplikacionit”. Tha TikTok në një deklaratë.

Administrata Trump beson se TikTok vendos “informacionin tuaj privat në duart e Partisë Komuniste Kineze”. TikTok ka ndërmarrë veprime të shumta për ta provuar dhe ndarë veten nga Kina, ku aplikacioni nuk është i disponueshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat