‘League Of Legends: Wild Rift’ hyn në një version beta më vonë këtë muaj

Teknologji

‘League Of Legends: Wild Rift’ hyn në një version beta më vonë këtë muaj

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 12:18
Ai do të jetë i disponueshëm vetëm në rajone të zgjedhura aziatike gjatë fillimit

Riot Games ka zbuluar datat e lansimit për beta të hapur të Wild Rift.

Zhvilluesi njoftoi datën e lëshimit të beta-s së hapur dhe listën e vendeve në dispozicion me një postim të ri në faqen e tij zyrtare.

Beta do të jetë e hapur për lojtarët në iOS dhe Android në Japoni, Korenë e Jugut, dhe të gjitha vendet aziatike, përveç Vietnamit, më 27 tetor.

Riot Games gjithashtu vuri në dukje se lojtarët në Evropë, Lindjen e Mesme, Afrikën e Veriut, Oqeaninë, Rusinë, Tajvanin, Turqinë dhe Vietnamin aktualisht janë planifikuar të kenë qasje në beta të hapur në fillim të dhjetorit, edhe pse lëshimi mund të ndryshojë.

Loja për Amerikë pritet të fillojë në pranverë të vitit 2021, po ashtu edhe në vendet e tjera të mbetura.

Lajmi i nisjes së vonuar të Wild Rift jashtë Azisë u prit me zhgënjim në mediat sociale.

Kur loja u njoftua për herë të parë në 2019, ajo ishte vendosur të dilte në të gjithë botën diku në vitin 2020.

Projektuesi kryesor i lojës Brian Feeney, shpjegoi se pandemia e coronavirusit në vazhdim ka ndikuar në punën e ekipit të zhvillimit të lojës.

“Ashtu si te shumica, 2020 ka ndikuar negativisht edhe te ne”, shkroi ai.

Lojërat Riot filluan së pari testimin alfa Wild Rift në Brazil dhe Filipine më parë këtë vit, përpara se të fillonin një test beta të mbyllur në Singapor, Tajlandë, Indonezi dhe Malajzi në shtator.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat