Aplikacionet që po e sfidojnë pas termave të rinj

Teknologji

Aplikacionet që po e sfidojnë pas termave të rinj

Më: 6 maj 2021 Në ora: 20:28
Ilustrim

WhatsApp është në prag të zbatimit të kushteve të reja të diskutueshme që do të bllokojnë përdoruesit nga llogaritë e tyre nëse nuk bien dakord të ndajnë të dhëna me Facebook, i cili zotëron aplikacionin e bisedave.

Nëse jeni duke kërkuar shërbime alternative, ka shumë për të zgjedhur që ofrojnë mesazhe dhe thirrje të sigurta.

Sinjal

Signal është një aplikacion i koduar i mesazheve që mund ta shkarkoni falas në smartphone-in tuaj.Lejon mesazhe një në një ose në grup që mund të përfshijnë skedarë, shënime zanore, video, imazhe, thirrje zanore dhe thirrje video.Aplikacioni është kampion si metoda më e sigurt e komunikimit dixhital në tregun e hapur.

Telegram

Telegram është një aplikacion i popullarizuar dhe plotësisht falas për mesazhe të çastit.Wshtë një alternativë ndaj aplikacioneve si WhatsApp, Signal, Facebook Messenger dhe iMessage.Shërbimi ofron mesazhe të koduara dhe thirrje, si dhe karakteristika të tjera si mesazhe me zë dhe afishe të animuara.Telegram ka parë një rritje të përdoruesve kohët e fundit, falë një  eksodi nga WhatsApp  mbi termat dhe kushtet e reja.Sipas Telegram, ajo fitoi 25 milion përdorues të rinj për 72 orë. Kjo i sjell numrat e përgjithshëm të përdoruesve në një 500 milion marramendëse.

iMesazhi

Aplikacioni i paracaktuar i mesazheve Apple vjen i instaluar paraprakisht në iPhone dhe ofron mesazhe të koduara si standard.Adhuruesit e Apple gjithashtu kanë mundësinë të fshijnë automatikisht tekstet e tyre çdo 30 ditë përmes një opsioni në cilësimet e pajisjes suaj.Ashtu si në WhatsApp, ju mund të çaktivizoni faturat e leximit në iMessage në mënyrë që njerëzit të mos mund të shohin kur ju keni lexuar mesazhin e tyre.Ju gjithashtu mund të çaktivizoni njoftimet e ekranit të kyçjes në mënyrë që mesazhet tuaja të mund të shihen vetëm kur hapni telefonin tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat