WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë - Bota Sot
WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë

Teknologji

WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 22:06
WhatsApp

WhatsApp do të etiketojë mesazhet e përcjellura, një lëvizje e cila synon të adresojë problemet e keqinformimit në platformë.

Në një postim në blog Whatsapp prezantoi etiketën e re e cila tregon kur një mesazh është përcjellur nga një përdorues tjetër.

Etiketa do të aplikohet mbi tekstin, imazhin dhe videon siç e tregon edhe fotoja e këtë artikull.

Përpara se ta lansonte për mbarë përdoruesit WhatsApp ka testuar këto etiketa në Indi dhe Brazil.

 Ky përditësimin është më i fundit nga WhatsApp për të adresuar lajmet e rreme. Kompania ka shpërblyer hulumtuesit të cilët kanë studiuar përhaphjen e deinformimit në aplikacion. /PCWorld

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera