Apple e blen këtë kompani, i kushtoi 100 milionë dollarë - Bota Sot
Apple e blen këtë kompani, i kushtoi 100 milionë dollarë

Teknologji

Apple e blen këtë kompani, i kushtoi 100 milionë dollarë

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 14:33
Apple Music

Apple ka njoftuar blerjen e një kompanie analitike të muzikës digjitale të quajtur, Asaii. 100 milionë dollarë i ka kushtuar Apples blerja e kësaj kompanie.

Përpara blerjes së raportuar, Asaii ishte një kompani e njohur më së shumti për ndërtimin e një mjeti për zbulim artistik dhe zbulim.

Asaii ka rrëmbyer rrjetin për të gjetur akte të reja muzikore dhe këngë të reja nga artistë të panjohur – domethënë në platforma si SoundCloud dhe YouTube.

Blerja e Assait pritet të rrisë shërbimin muzikor në Apple Music.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera