Fotoja e vetme dhe historike e Ismail Qemalit - Bota Sot
Fotoja e vetme dhe historike e Ismail Qemalit

Historia

Fotoja e vetme dhe historike e Ismail Qemalit

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 08:51
Ismail Beu

Padyshim se kjo foto konsiderohet si foto e vetme e Plakut të Vlorës që del nga rrethimi grek i hipur në jahtin e Dukës De Mospesier, i cili pretendonte Fronin Shqiptar.

Ismail Beu ndalon në Bari dhe prej andej fillon edhe turi i tij europian.

Personi nga e majta e Ismail Beut ishte Audrey Herbert, i cili ishte mikpritësi i Delegacionit Shqiptar në Londër si dhe shoqëruesi i tyre në të gjitha takimet me zyrtarët e lartë britanikë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...