Dikur ishin “Fab-4”, Murray: Ndaj atyre sot s’kam asnjë shans të fitoj - Bota Sot
Dikur ishin “Fab-4”, Murray: Ndaj atyre sot s’kam asnjë shans të fitoj

Tenis

Dikur ishin “Fab-4”, Murray: Ndaj atyre sot s’kam asnjë shans të fitoj

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 08:02
Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic dhe Andy Murray

Dikur ata quheshin “Fabulous-4”, duke shkuar gjithnjë të katërt në gjysmëfinalet e turneve të mëdhenj. Bëhet fjalë për Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic dhe Andy Murray. Por ky i fundit prej vitesh tashmë ka dalë nga grupi.

Tenisti britanik, i “mbërthyer” nga dëmtimet, operacionet e mungesa e gjatë në fushën e lojës, ka kohë që ka dalë nga skena kryesore. Aktualisht ndodhet në Kinë, ku po luan në turneun e Zhuhai. Pas fitores në ndeshjen e parë, u mund në të dytën, duke u eliminuar.

“Nëse do të luaja ndaj Federer, Djokovic apo Nadal do të mundesha keq. Jo vetëm kaq, por një humbje e tillë do të ngadalësonte rikthimin tim në elitë. Ndeshje të tilla nuk janë të mira për mua, sidomos për sa i përket anës psikologjike. Ndaj tyre, sot s’kam asnjë shans të fitoj”, tha Murray.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...