Vajza e Serena Williams vesh versionin ikonik të mamasë së vet

Tenis

Vajza e Serena Williams vesh versionin ikonik të mamasë së vet

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 15:45
Serena Williams dhe vajza e saj

Vajza e Serena Williams, Olympia, ktheu kohën duke u shfaqur me një version mini të një prej kostumeve të famshme të nënës së saj.

Fotoja u shpërnda nga babai i Olympia Alexis Ohanian në llogarinë e saj në Instagram.

Veshja, në nuancat e zezë, të kuqe dhe rozë, përmban pantallona të ngushta që mbulojnë plotësisht këmbën e djathtë ndërsa e lënë këmbën e majtë të hapur. Olympia veshi veshjen me këpucë tenisi Nike.

Ndërkaq nëna Serena komenton foton e saj “Awwww mannnnnn. Unë ju kërkova ta ruani këtë post derisa të isha pranë saj krah për krah me të njëjtën veshje”.

Në shkurt, Williams veshi këtë veshje si një nderim për atleten e ndjerë të pistës Florence Griffith Joyner.

“Unë u frymëzova nga Flo-Jo, i cili ishte një atlet i mrekullueshëm në pistë, atlet i mahnitshëm kur isha duke u rritur. Duke parë modën e saj, thjesht duke ndryshuar gjithmonë, veshjet e saj ishin gjithmonë të mahnitshme”, thotë tenistja nga ESPN.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat